| Condrache_Marian_1989 a întrebat:

Buna ziua am inchiriat 2 camere de hotel 2 nopti, de sa zic 2-3 stele camere simple le am platit da nu mai pot veni ca a intervenit ceva, nu mi pasa de banii aia dati pe cazare, se poate intampla ceva daca nu mai vin deloc ca nu pot da de cea cu care am facut rezervarea proprietara

10 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Pai daca numai poti da de proprietara ce te face sa crezi ca puteai ajunge acolo, ca oricum ti-ar fi luat banii degeaba deci sa fi fost o escrocherie!

| Violleta2022 a răspuns:

Suna-i si fa reprogramare pentru ianuarie sau februarie!
Ca nu poti anula rezervarea acum, fiind deja tarziu, dar poti sa o reprogramezi peste 1-2 saptamani sau luni.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Dacă le ai dat banii ce sa se mai întâmple

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nimic.

| mihai69 a răspuns:

Dacă sunt achitate deja, chiar nimic.

| carevaescu a răspuns:

Nu se întâmplă nimic mai mult decât banii pierduți.

Trimite un mesaj hotelului. Sper sa ti poti recupera banii.

| mont a răspuns:

Nu se inampla nimic dar frumos ar fi sa trimiti un prieten/prietena, mai ales mai sarac acolo in locul tau daca tot ai platit si pierzi banii.

| Condrache_Marian_1989 explică (pentru mont):

De as fi avut pe cine as fi trimis da chiar nu am, eu am avut grupu de persoane din octombrie pregatit si fix pe ultima suta de metrii s-a rupt tot si mda, asta e!happy

| Dragobeta a răspuns:

Daca ai platit, nimanui nu-i pasa daca te duci sau nu.

| eliancodrut a răspuns:

Cei care nu se pricep ar trebui sa nu mai scrie raspunsuri aiuristice. Fiecare hotel are politica lui de anulare a rezervarilor, dar care trebuie sa se incadreze in rgulile generale stabilite prin lege.
Violleta iar a dat cu bata in balta. Ea crede ca toata lumea este pensionara si poate pleca in statiune oricand.
Legatura se ia cu hotelul - cel mai bine la receptie - nu cu persoana care ti-a facut rezervarea.