| ChivuZew98 a întrebat:

Buna ziua, am un pasaport electronic si codul meu de bare de pe spate si numarul de pasaport sunt sterse(deteriorate) si cu acea serie(numar)sunt inregistrat la contul de GOV Uk pentru sedere acolo pe 5 ani, as putea sa reinoiesc codul ala de bare si acea serie si sa fie aceeasi? Va rog am nevoie de raspuns urgent

Răspuns Câştigător
| Mopmop a răspuns:

Nu. Pentru ca aloca automat alta serie si numar.
Si trebuie sa ii anunti pe ei la Hmrs de schimbarea survenita.

4 răspunsuri:
| NunuNini a răspuns:

Nu am pasaport, nu stiu ce contine acel cod de bare. Nu se regaseste si pe alta pagina?
Cel mai bine intrebi la ambasada.

| Mopmop a răspuns:

Cel mai bine reinoiesti pasaportul si anunti acolo schimbarea. (Pre-settled)

| ChivuZew98 explică (pentru Mopmop):

Pai si nu poate sa imi schimbe decat aia de pe spate cu acelasi numar identic?

| Salontanul a răspuns (pentru ChivuZew98):

Nu! Daca reinoiesti pasportul vei primi unul nou cu alta serie si cod de bare.

| Mopmop a răspuns (pentru ChivuZew98):

Nu. Pentru ca aloca automat alta serie si numar.
Si trebuie sa ii anunti pe ei la Hmrs de schimbarea survenita.