| ___Enzo a întrebat:

Bună ziua! Se organizează excursii cu mașina spre Marea Moarta în aprilie 2024?

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Exista astfel de circutite si excursii dar eu stiu ca se fac cu avionul...

| Anonimul151 a răspuns (pentru Simpatic):

Cu autocarul nu ar fi rentabil... De aceea nici nu organizează... E organizat doar cu avionul.

2 răspunsuri:
| Anonimul151 a răspuns:

De ce ai vrea sa mergi cu mașina când exista avion? Avionul e mult mai rapid. Cu mașina, autocarul faci foarte multe ore și chiar nu e rentabil...

Excursiile, circuitele, pelerinajele, în Israel, la Marea Moartă se fac cu avionul. Pentru că ți am spus, cu autocarul ar fi mult mai mult și agențiile organizatoare ar pierde. Plus că în autocar încap max 60 persoane. În timp ce în avion pot fi peste 100 de pasageri, împărțite în mai multe grupuri. Deci, clar mai avantajos.

Cel mai bine e cu avionul. Nu cu autocarul.