| LauDi a întrebat:

Bună ziua TPU, am o întrebare legată de voucherele de vacanță (dacă pot fi folosite la tren, restaurante și monumente turistice, mai multe detalii mai jos), și despre diferența dintre clasa I și a II-a la tren.
În primul rând vreau să știu unde pot fi folosite. Mergem 3 zile în Timișoara, cu trenul și vreau să știu cu câte minute înainte trebuie să ne luăm bilet și dacă voucherul acoperă drumul. Ne gândim să luăm clasa I, căci e tren de la 2 noapte la 7 dimineața și nu vream să dăm de ceva dubioși (remarcă nu e menită să insulte pe nimeni, dar din păcate unde condițile materiale sunt mai puține mai se întâmplă să dai de 2-3 persoane cu intenții nocive), dar încă ne gândim și vrem să știm cum sunt condițile la ambele clase.
Când ajungem acolo, ne cazăm la o rudă deci nu plătim hotel, dar când vine vorba de mâncare, vocuherele pot fi folosite la restaurante? (căci la magazin, chiar dacă e din alt oraș, sunt destul de sigur că nu se pot sad ).
De asemenea aș fi recunoscător dacă mi-ați putea spune câteva obiective turistice din Timișoara și/sau dacă vocherul acoperă biletul de intrare.
Mulțumesc în avans!

Răspuns Câştigător
| RainbowD a răspuns:

Salut.
Dacă voucherele de vacanță vin pe suport electronic, mai exact card, ar trebui să poți să vezi pe siteul furnizorului cardului (Up, Edenred, Sodexo, sau ce firme mai sunt) cu ce hoteluri și restaurante au parteneriat. Doar în locațiile cu care au ei parteneriat vei putea folosi voucherele de vacanță.

| LauDi explică (pentru RainbowD):

De asta chiar nu am știut, am să-l întreb pe tata și am să ne uităm pe siteul furnizorului happy

4 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Https://youtu.be/QQKa0ljcQog

Poti cumpara bilete de tren, autocar, avion(zbor intern) si sa platesti cu cardul mancare si cazare( cauti cu varu google unde sunt acceptate).

| LauDi explică (pentru Wr3nch):

Mulțumesc pentru video, a fost foarte informativ.

| LauDi explică:

Mulțumesc de recomandare, poate la anul viitor am să mergem acolo, căci părinții mei chiar vor să vadă Timișoara și să se întâlnească cu niște rude de acolo.