| Antonia_Mocanu_1995 a întrebat:

Bună ziua TPU! E cineva pe aici care a apelat la serviciile Balneomedica pentru sejur în stațiune? Puteți să îmi spuneți va rog daca este o sursa de încredere?

17 răspunsuri:
| Dandiiiiiiii a răspuns:

Cine, ce-i Balneomedica?
Se pare ca nimeni nu a auzit de ea.

| Antonia_Mocanu_1995 explică (pentru Dandiiiiiiii):

Este o agenție unde poți face rezervări pentru sejur cu tratament la băi. Da nu mai contează. M-am convins că este o agenție serioasa. Am primit biletele la timp. Mulțumesc pentru răspuns!

| Mioara_Bruma_ a răspuns (pentru Antonia_Mocanu_1995):

Firma serioasa. Aha. Dar cu banii luati si serviciile anulate fara rambursare, cum vine. Firma Serioasa. Papagali sunt peste tot in spatele unor jeguri

| Mioara_Bruma_ a răspuns:

Am achitat un sejur pe 16.08. 2023. Am primit un vaucher de confirmare, dupa care ma anunta ca nu mai mai pot servi. Contractul de servicii este formulat numai in favoarea lor. Clientul nu are niciun drept, iar rambursarea sumei este la dispozitia lor, si te mint. Cu alte cuvinte este o firma fara respect si nu merita atentie. Va recomand sa nu o folositi deoarece nu sunt corecti si de incredere. Riscati sa va pierdeti banii.

| ElenaTom a răspuns (pentru Mioara_Bruma_):

Buna seara! La fel am patit si eu...din mai 2023 am achitat si astazi aveam scadenta la rambursare...in schimb nimic 1900 de lei, bani pe care i au folosit si nu cred ca i voi mai vedea inapoi.Maine merg la OPC.am toate discutiile cu ei pe email.

| Mioara_Bruma_ a răspuns (pentru Mioara_Bruma_):

Asa am patit si eu. Acum m-am inscris la masa credala.
Ma intreb cine sta in spatele acestei firme. Mai mult ca sigur un politician

| Mioara_Bruma_ a răspuns:

Balneomedica prin Top TRavel Office a tepuit clientii in 2023 cu gramada.Si eu am luat teapa. Niste jeguri. Mi-a luat banii, mi-a trimis voucher dar apoi nu s-a mai conformat.

| EftincaAnda a răspuns:

Intrati pe Facebook pe grupul Teapa Balneomedica si de acolo va preluam pe grupul de whatsapp privat.

| Mioara_Bruma_ a răspuns (pentru EftincaAnda):

Acum sunt in faliment. Ce politician sta in spatele acestei firme. Ar fi de stiut, caci nu a avut prea multi posibilitate de a incheia contracte de servicii balneo decat cei cu dedicatie. Adica cei din politica.

| ruseanuion a răspuns:

Evitati acest furnizor de servicii. Au un mod primitiv de a te pacali: iti incaseaza banii, iti fac rezervarea, iti trimit facturi in acest sens, apoi iti anuleaza rezervarea. Cand le ceri banii inapoi spun ca nu stiu ce probleme au contabilitate.

| ruseanuion a răspuns:

Evitati acest furnizor de servicii. Au un mod primitiv de a te pacali: iti incaseaza banii, iti fac rezervarea, iti trimit facturi in acest sens, apoi iti anuleaza rezervarea. Cand le ceri banii inapoi spun ca nu stiu ce probleme au la contabilitate.

| EftincaAnda a răspuns (pentru ruseanuion):

Ne am constituit intr-un grup pe Facebook care se numeste TeapaBalneomedica. Vrem sa dam in judecata firma Top Travel srl. Va rog sa va alaturati grupului.

| RoatisCristina a răspuns (pentru EftincaAnda):

Nu va găsesc pe Facebook.

| EftincaAnda a răspuns (pentru RoatisCristina):

Pe Facebook sunt anda eftinca acolo imi puteti trimite un mesaj si va redirectionez

| IancuVali a răspuns (pentru EftincaAnda):

Bună ziua, sunt pățit ca toți ceilalți, vreau sa particip și eu. Aștept un raspuns

| TivadaruMircea a răspuns (pentru IancuVali):

Ma inscriu si eu

| MihaelaStefanescu a răspuns:

Țepari...