| unmaryo a întrebat:

Bună Ziua, vreau să mă cazez o seară la un hotel din făgăraș dar am 17 ani, trebuie să rezolv o problemă, mă pot caza singur la un hotel ca minor?

6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Dupa cum s-a spus nu prea poti la aceasta varsta, de obtinut acordul unui parinte /tutore nu am idee cum functioneaza aici fata de cazarea la un hotel...

suntserios
| suntserios a răspuns:

In teorie nu

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu ai voie singur, trebuie sa mergi impreuna cu parintii.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Dpdv legal, nu.
Dar daca gasesti vreo pensiune care accepta asta, se rezolva.

| MihaiMB a răspuns:

Acum depinde de politica hotelului, orice minor ce nu are act de identitate adică sub 14 ani nu se poate caza singur, tu ai peste, încearcă.

| Tputpu35 a răspuns:

Nu ai voie daca esti minor