| Robo2 a întrebat:

Ca bagaj de cala pot lua o geanta din aceea sport?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Poți lua orice geanta care se încadrează în măsurile alea.

14 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca are greutatea si dimensiunile acceptate de companie, da.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, poti lau dar trebuie sa ai maxim masurile mentionate de aeroport: 40x30x20cm

https://www.emag.ro/search/bagaj+de+mana+pentru+avion+40x30x20

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

La cală poți, dacă are o incuietoare cu lacăt sau cu cifru. Doar cu fermoar, nu.

| mihai69 a răspuns:

Desigur. Înainte de check-in e bine s-o înfoliezi.
Ai grijă la dimensiuni și greutate, să nu depășească pe cele admise la biletul tău.

| lpavel a răspuns:

Pentru avion nu! Gasesti pe google care e marimea acceptata...

| darrio2007 a răspuns (pentru lpavel):

Ce ti se pare nefolositor la raspunsul meu cu dimensiunile si greutatea acceptate de compania de zbor?
Tu zbori cu trenul?

| lpavel a răspuns (pentru darrio2007):

Dar tie ce ti s-a parut eronat la mine? O geanta sport poate avea mai multe dimensiuni iar daca nu a mentionat m-am gandit la ceva mai mare, iar tu ai sarit cu eronat... pai stii cum e: ochi pentru ochi si dinte pentru dinte! Iti dau eronat chiar daca ai dreptate! laughing Ai ceva cu mine mie imi spui nu ma umpli cu prostiile alea laughing

| darrio2007 a răspuns (pentru lpavel):

Nu am nimic cu tine dar ai dat nefolositor la un raspuns folositor, abuziv.
Cam seamana a razbunare.
Nu sunt strain de calatoriile cu avionul.
Poti avea si sacosă de rafie daca se incadreaza in cerintele companiei.

| lpavel a răspuns (pentru darrio2007):

Nu Seamana, chiar este! laughing cum am mai zis: dinte pentru dinte si ochi pentru ochi! Si asa fac cu toata lumea nu numai cu tine daca asta te consoleaza... laughing cine imi da eronat, ii dau si eu ca doar e gratis laughing

| darrio2007 a răspuns (pentru lpavel):

Nu as vrea sa-ti spun a cui este arma razbunarii.

| ReddY25 a răspuns:

Daa

Răspuns utilizator avertizat
| UserRo10 a răspuns:

Poti lua orice geanta, dar sa respecti dimensiunile si masa ceruta

| NumănumescBrBr a răspuns:

Dacă geanta sport îndeplinește cerințele de dimensiuni și greutate ale companiei aeriene și este adecvat protejată, poate fi utilizată ca bagaj de cală. Recomand să verifici politica de bagaj a companiei aeriene.