| DJMryo a întrebat:

Ca sa treci granita din Romania in Republica Moldova ai nevoie doar de buletin?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cetatenii romani pot intra in Republica Moldova cu cartea de identitate (nu cu buletin de identitate) sau cu pasaport.

| RAY a răspuns:

Cetăţenii români care doresc să călătorească în Republica Moldova nu au nevoie de viză. Intrarea în Republica Moldova se face în baza paşaportulu

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da, poti trece doar cu buletinul

| untaken a răspuns:

Iti trebuie doar buletin sau pasaport. Aceeasi chestie. Si masina sa fie pe numele tau, daca ai de cand sa te duci cu masina ta care este trecuta pe alt nume.

| hggfsrk a răspuns:

Pasaport biometric