| TanteMarianne a întrebat:

Cand treci granița dintre Republica Moldova si România cu mașina/trenul unde te controlează dacă transporți marfa? Dar dacă mergi cu avionul din Chișinău pana in Bucuresti nu te controlează in bagajul de cala, nu?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da da, bagajul de cala. Crezi ca il pune in avion si gata? trece automat prin scanner inainte sa fie pus in avion

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cu avionul iti controleaza bagajul si daca mergi de la Bucuresti la Iasi.

| TanteMarianne explică (pentru suntserios):

Bagajul de cala dacă stii ce e ala? Adica geamantanul

| suntserios a răspuns (pentru TanteMarianne):

Da da, bagajul de cala. Crezi ca il pune in avion si gata? trece automat prin scanner inainte sa fie pus in avion

| sierra1 a răspuns:

Vrei să faci trafic cu ceva anume și vrei să știi unde să pitești marfa?

| TanteMarianne explică (pentru sierra1):

Cam asa. Dar gen sa iau 2, 3 cartușe de țigări pentru mine si sa stiu unde le ascund

| sierra1 a răspuns (pentru TanteMarianne):

Pentru că țin la tine: mai bine nu