| SingleForOne a întrebat:

Care ape din România sunt cele mai curate (râuri, lacuri)?

11 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Nu stiu dar mi-a ramas in minte o imagine horror pe care am vazut-o la Lacul Izvorul Muntelui pe Bicaz asta-vara care era full de gunoaie si mizerie si cate ape nu sunt sufocate cu gunoaiele aruncate de oameni...cred ca doar paraiele ce mai sunt curate ca lacrima.

| dinaprilie a răspuns:

Sf Ana?

| SingleForOne explică (pentru dinaprilie):

Mă întrebi sau răspunzi? happy

| dinaprilie a răspuns (pentru SingleForOne):

2in1

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apa de ploaie

| NunuNini a răspuns:

Teoretic raurile si lacurile de la munte. Insa in ultima vreme...

| 19flo79 a răspuns:

Lacurile montane

| Mtoni a răspuns:

Râurile și lacurile din rezervațiile naturale au apele mai curate, dar și acelea sunt puțin poluate pentru că trec prin atmosfera poluată.

| AYKSSSSSSS a răspuns:

Marea Neagra este cea mai curata MARE din Romania.

| Lukasssz a răspuns (pentru AYKSSSSSSS):

laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru AYKSSSSSSS):

O mare plina de rahat, urina, alge, pet-uri, mucuri de țigară. Ma faci sa rad.