| crazyunicorn a întrebat:

Care e diferenta dinte clasa 1 si a 2-a? Ma refer la tren. Stiu ca e mai scump, dar ce e asa mare lucru?

Răspuns Câştigător
| andrey663 a răspuns:

La clasa 1 e mai scump biletul si teoretic ar trebui sa fie mai multa curatenie, alte conditii etc.Dar practic nu e asa, e la fel ca la clasa a 2-a.
E o singura diferenta, la clasa 1 nu circula multe persoane deci ramai cam singur in vagon exceptie fiind cei care lucreaza la CFR care merg pe gratis si se duc acolo sa doarma.Iti spun din experienta deoarece tata lucreaza la CFR si merg des cu trenul.

3 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

La clasa intai sunt 6 in compartiment iar la clasa doi 8.

| AncaBlaBla a răspuns:

La clasa 1 cu siguranta nu sunt "romi"laughing.