| rolly14 a întrebat:

Care este cel mai frumos loc din China de vizitat?

Răspuns Câştigător
cami
| cami a răspuns:

Oraşul Interzis, reşedinţa Împăraţilor din dinastiile Ming şi Qing. A fost construit în anii 1406-1420, urmat de Templul Cerului (1420).
Piaţa Tian’anmen, cuprinde Tian’anmen (Poarta Păcii Cereşti), Marea sală populară, Muzeul Naţional Chinez, Monumentul eroilor, Mausoleul lui Mao Zedeon.
Palatul de Vară sau Yiheyuan este palatul din Beijing si a fost construit la indicaţiile împăratului Qianlong.
Ruine ale Vechiului Palat de Vară
Teatrul de operă Yheng Zici Beijing
Vechiul observator din Beijing
Temple, catedrale şi moschee
ohoo ai destule happy

3 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Zidul Chinezesc, sau Shanghai, care are cel mai mare PIB din China... da?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cand am fost in china am stat doar 4 zile sh n`am apukat sa vizitez doar marele zid chinezes, templul raiului, orasul interzis sh zidul care sopteste... acestea ti le recomand cu mare placere sh tie!