| sd190 a întrebat:

Care sunt pasii pentru a obtine viza pentru Japonia, vreau sa-mi gasesc un loc de munca acolo + sa practic arta pe care o vand. Este nevoie sa stii Japoneza fluent?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sunt cam aceeasi pasi ca pentru orice viza de munca. Aplici la ambasada Japoniei pentru o viza de munca.

Intrebarea este de ce ai vrea sa muncesti in Japonia? Poate nu stii ca la ei se lucreaza efectiv pana la epuizare... 10-12 ore pe zi fara weekend

Răspuns utilizator avertizat
| relian a răspuns:

Daca vrei sa mergi ca turnist nu-ti trebuie sa stii limba. Daca vrei sa mergi acolo sa lucrezi cred ca ar trebuie sa ai ceva cunostinte de limba, depinde ce job ai avea.Pasii ce trebuie, este sa cauti un contract de munca, deci cauti contract de munca acolo si dupa automat vei primi cred si viza de munca. Unde sa cauti contract de munca? Pai in RO sau Japonia, aia tu trebuie sa cauti.

| Strwberrs a răspuns:

Konnichiwa! In Japonia se vorbeste si multa engleza, deci nu iti fa probleme daca nu stapanesti japoneza. Ca sa obtii viza trebuie sa te casatoresti cu un japonez/ o japoneza. Sper ca te am ajutat! Raspuns castigator?

| Sociopatul a răspuns:

Ma gandesc ca da, plus ca te-ar ajuta foarte mult sa le cunosti limba mai ales la integrarea in societate