| neanicu a întrebat:

Cate kg de bagaj (total, incluzand cel de mana ) per pasager este permis la un zbor spre SUA?

6 răspunsuri:
| sbasty a răspuns:

Cel mai bine e sa intrebi la aeroport
din cite am citit sint diferite speculatii si depinde de linia cu care zbori
la unele ai voie 2x20 (2 valize a 2oKg)
la altele 1pina la 35Kg
deci... cel mai bine e sa intrebi decit sa ai bagaj mai mult si sa platesti suplimentar sau sa-ti refuze plecarea... happy

| Roby67 a răspuns:

Depinde de compania de zbor. Aceste informatii poti sa le primesti pe paginile oficiale a companiei cu care vrei sa zbori.

| dan11 a răspuns:

Standard e 20kg bagaj de cala si 10kg bagaj de mana dar cum au sugerat si ceilalti intreaba compania de zbor sau agentia. drum bun.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca 2 valize de 20 de kg.

| šρяίηģ a răspuns:

Cand am plecat in Florida, am avut voie sa iau o valiza de 20 de kilograme in cala si 10 kg bagajul de mana. Pentru fiecare kilogram in plus vei plati (si eu am depasit cu un kg dar nu mai tin minte cat costa). Sper ca am fost de folos!

| al3_9910 a răspuns:

Aceste informatii le vei gasi pe biletul de avion...totul depinde de compania cu care mergi.