| GeOrGy2o1o a întrebat:

Ce oras/judet vi se pare mai interesant de vizitat intr-o excursie cu clasa?
Ceva putin mai departe de Piatra Neamt... vreau sa dureze ceva mai mult excursia!

9 răspunsuri:
| isis5001 a răspuns:

Bucuresti. Ai o groaza de lucruri de vazut.

| ZvT a răspuns:

Slanic Moldova e foarte frumos. Am fost de cateva ori.

Răspuns utilizator avertizat
| Justmeandmysmile a răspuns:

Brasov ai multe de vazut acolo si sunt vreo 150 km laughing

| raluka20 a răspuns:

Sunt de acord cu laurikka, Brasov-ul e incantator. poti vizita Castelul Bran, sa urci sus pe Tampa, Cetatea Rasnov etc. Si Bucuresti-ul este frumos, dar de vizitat nu ai decat muzeul Antipa(merita vazut), gradina zoo, gradina botanica, Herastrau...altceva (cam atat). bafta

| Ancutss30 a răspuns:

Brasovul,Harghita,Iasi sau ...Valcea.Sunt minunate.

| andreutz a răspuns:

Eu iti recomand Sibiul sau Brasovul. Ambele au ceva deosebit, merita vizitate si nici nu sunt chiar aproape de Piatra Neamt.

| dacia63 a răspuns:

Va recomand Targu Jiu pentru monumentele lui Brancusi (coloana infinitului, masa tacerii, poarta sarutului), dar si pentru ca a avut o evolutie neasteptata acest oras (eu l-am vizitat acest an dupa 20 ca nu il vazusem si am ramas placut impresionata si am gasit cel mai bun hotel de mine intalnit pana acum -hotel Anna)

| GeOrGy2o1o explică:

Mica problema...am fost deja peste tot! adica in toate orasele\judetele mentionate de voi