| ___pr6R a întrebat:

Ce părere aveți de wizz air? Credeti ca este sigur?

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sigur, in ce sens?
Daca a picat vreun avion?

Ca-n ce privesc anularile de zboruri se intampla frecvent in ultimile 12 luni, nu doar la wizz air, ci la aboslut toate companiile de zbor.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, nu pică des, doar din când în când. ( Glumă).

| mihai69 a răspuns:

Sunt ok.
Desigur.

| doctorandus a răspuns:

Dap, în general avioanele sunt mai sigure decât trenurile și automobilele.

Atenție că la Wizz bagajul costă de te rupe.

| NLS a răspuns:

Am ajuns cu ei în data de 10 din Memmingen la Sibiu. Au întârziat zborul cu o ora, pentru a putea decola în siguranță. Era o ceata teribila și un început de ninsoare.
Marți dimineață zbor cu ei înapoi.
Dacă îți comanzi vreodată bilet la ei, foloseste doar banking online, eu am pierdut 75 Euro din cauza băncii (am completat acel cod atașat comenzii corect, dar calculatorul băncii a interpretat gresit o litera, si plata nu a fost atașată comenzii. Așadar comanda inițială mi-a fost anulata după câteva zile. WIZZair au spus ca ei nu pot sa facă nimic, vina e exclusiv a băncii. Banii nu i-am primit încă înapoi, si daca o să-i primesc cumva, vor fi cu 16 sau 18 euro mai puțin. Deci da, din punctul acesta de vedere experienta a fost cam neplăcută. Repet, daca plătești prin banking online și introduci codul corect, toate complicațiile pot fi evitate. WIZZair nu răspunde de astfel de chestii, si nici alte companii de zbor.).
La siguranță, eu le dau nota maxima.

Si Ryanair sunt ok.

Răspuns utilizator avertizat
| LordCristobal a răspuns:

Sincer daca nu as avea nevoie nu as zbura deloc in perioada asta mai ales ca companiile aeriene nu isi platesc salariatii cum trebuie, ma refer la insotitorii de zbor.

| suntserios a răspuns (pentru LordCristobal):

Si ce crezi ca o stewardesa o sa dea cu avionul de pamant?

| blackann a răspuns:

Sunt safe.

| blackann a răspuns:

Credeti*