| ParvuMaria a întrebat:

Ce tari ati vizitat si v-au impresionat? As aprecia daca ati face si o mica descriere a experientei avute in respectiva tara.

12 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

SUA. Nu e tara, e continent. Mi-e lene sa descriu... Am vizitat 33 state, ce puii mei! Scriu roman. Însă a fost totul văzut din mers. Cel mai mult am stat în las vegas 3 săptămâni. Am fost și cu mașina și cu avionul. Dar nu este chiar asa cum vezi în filme.

| armiaso a răspuns:

Toata europa, fiecare are farmecul ei, insa daca vrei sa ai un sentiment de "ca acasa" cred ca Polonia s-ar apropia cel mai mult, Zlotul Polonez si Leul sunt aproape 1 la 1 paritate iar atmosfera din Polonia e ca si cum ai merge prin Romania in orasele mai mici, care nu sunt resedinta de judet, ar fi prea mult sa descriu celelalte tari, ti-am lasat exemplul Poloniei pentru ca e ceva aparte.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Am vizitat multe tari.
Italia m-a impresionat cu arhitectura
Polonia m-a impresionat cu dezolvatare dupa comunism
Elvetia m-a impresionat cu muntii

| Alexandrionelu a răspuns:

Multe, dar ultima, și o surpriza plăcută a fost Croația. Apa curata, plaje cu pietricele frumos colorate, stânci erodate de valuri, peisaje superbe, oameni primitori și amabili, mâncare gustoasă, preturi mai mici ca pe litoralul nostru. Și multe opțiuni de activități ca: scufundări, croaziere, închirieri de bărci cu motor cu care poți merge pe insule pustii, parcuri acvatice plutitoare, etc.

| goguPatent a răspuns (pentru anonim_4396):

Mama masii de geografie...
SUA e fix tara
America e continent impartit in America de Nord, Centrala si Sud

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru goguPatent):

Apari aici și predai geografie, dar nu știi sa pui cratima unde trebuie. Întrebarea este următoarea : oare îți găsești greșeala în scriere? Sa vedem!

| hisaruki a răspuns:

Nu am vizitat tari wow, dar pot sa iti dau niste sfaturi : alege niste tari complet diferite de Romania. De exemplu : China. Au traditii diferite, oamenii (aspectul lor fizic) sunt diferiti, alege ceva complet diferit. Si iti recomand acea parte din Asia (China, Japonia, Coreea de Sud).

| goguPatent a răspuns (pentru anonim_4396):

Atat poți? Sa te iei de mine ca am scris rapid ma-si legat? Adica nu e va si cum am confundat o tara cu un continent.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru goguPatent):

Acum mananci din litere. Du-te și cumpăra ceva de mâncare, dacă ai bani.

| Bizon95 a răspuns:

Am vizitat Dalaran si Icecrown Citadel... SI SUNT GROZAVE
se pune? tongue~~~~

| goguPatent a răspuns (pentru anonim_4396):

Pot sa mananc si rahat nu doar litere, dar tot fac diferenta intre o tara si un continent happy

| anasimina a răspuns:

Republica Dominicana! Daca esti fan plaje, apa calda si turzoaz, leneveala in resort si all inclusive adevarat, chiar cu totul inclus, acolo e de tine. Am scris mai multe pe blog, ai acolo toate detaliile. https://beachingtravel.ro/republica-dominicana/