| imihaistoian a întrebat:

Cu masina sau cu avionul prin Europa?

Răspuns Câştigător
| MenInShadow a răspuns:

Depinde pentru ce, daca vrei sa vizitezi, sa vezi paduri, peisaje etc, iti recomand masina, dar daca esti sofer bun, si stii sa te opresti cand ti-e somn, sau te doare ceva, sa nu faci vreun accident.
Daca vrei sa ajungi repede iti recomand avionulwinking

10 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Cu masina..sa vad toate acele peisaje superbe :*

| mixxjim a răspuns:

Cu masina te rupe drumul in tara Romania, pina iesi din tara esti deja terminat de oboseala laughing in restul tarilor mergi pe autostrazi adevarate, deci mare lucru peisaje nu vezi si in plus este un pic complicat la inceput daca nu ai mai mers cu masina in strainatate, pe autostrazi adevarate happy daca alegi sa mergi prin localitati, musai trebuie sa mergi cu 50-60 la ora, altfel ori te rup cu amenzile, ori ajungi direct la puscarie. ba in Olanda daca ai depasit viteza legala cu 50 km/ora iti si confisca masina si ti-o taie happy iti trebuie ceva timp sa faci asta, pentru ca ai nevoie sa te opresti macar 2 zile daca nu chiar 3 prin orasele mai mari sa si vezi ceva dar sa te si odihnesti, e foarte obositor si ca pasager chiar sa mergi atat de mult cu masina. avantajul cu masina este ca iese mult mai ieftin decat cu avionul si daca iti place haladuiala e super, dar foarte obositor. cu avionul e mai scump dar ca timp facut intre orase poti iesi cam tot acolo, numai ca ajungi mai odihnit la destinatia urmatoare. plus ca la intoarcere faci 2-3 ore cu avionul, nu 2 zile pe drum pina in Romania. oricum, trebuie facute rezervari la hoteluri dinainte peste tot, adica din tara, inainte de a pleca, ca altfel risti sa-ti pierzi vremea cautand cazare (si chiar sa nu gasesti) in loc sa vezi si tu ceva in jur. cu masina e musai un gps bun sa te duca la adresele hotelurilor si sa te indrume pe autostrada. in orase nu prea e de mers cu masina, in general e bine sa o lasi la hotel si sa pleci pe jos la vizitat. deci trebuie sa stabilesti tot traseul dinainte, sa stii exact cat mergi si unde te opresti. daca te incumeti sa pornesti cu masina, pentru pregatire sa folosesti viamichelin.com, pui localitatea de pornire si cea de destinatie si-ti arata foarte bine distanta, cat timp facicat te costa benzina

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu maşina.

| NemNUZ a răspuns:

Cu o masina puternica gen ferrari, porsche asa sa o inchiriezi pe 1 saptamana... ar fi super dar daca nu as alege avionul

| Clauvdgg a răspuns:

Si si!
Cu masina ca mergi pe jos si poti sa te opresti unde vrei.
Si cu avionu ( mergi pe sus) si nu faci atat de mult drum!

| spike625 a răspuns:

Masina

Răspuns utilizator avertizat
| cristianfrunza a răspuns:

Daca esti sofer bun sau mergi cu un sofer bun iti recomand cu masina.Cu masina megi doar in cazul in care vrei sa vizitezi tarile.
Daca mergi in treburi de business iti recomand avionulbig grin.
Desi e mai usor cu avionul si mai putin obositor iti recomand masina daca vrei sa simti o adevarata excursiebig grin

| frozanglobe a răspuns:

Cu masina, o sa vezi peisajele mult mai bine big grin

| lalozo a răspuns:

Cu caruta cu 6 cai frumosi.