| anonim_4396 a întrebat:

Cum ajungi cel mai bine si ieftin in Budapesta (din Bucuresti)?

5 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Cu trenul.

auran
| auran a răspuns:

Cu trenul

| NimeniCuActe a răspuns:

Ai avea de ales intre avion si tren. Poti sa afli online pretul calatoriei pentru ambele...Trenul ar fi cam 100-150 de lei dupa aproximarea mea, iar cu avionul ar fi cam dubluhappy... parerea mea

| dreamfall a răspuns:

Hahahahaha, fratilor... am mers eu din budapesta pana in redich (parca asa se numea) la granita cu slovenia si m`am si intors... fara nici un ban in buzunar... ba inca am mai facut si ¨turism¨ la lacul Balaton si la dus si la intors... duamne ce aventuri... nu o sa le uit niciodata... asta se intampla cam in anul` eclipsei, prin 2000 parca big grin, ah... cat priveste intrebarea ta... eu zic ca ar trebui sa pleci de undeva de prin tg-mures, harghita sau covasna cu un autocar... pe atunci cand am fost eu abundau prin budapesta autocare dinspre si inspre directiile alea, bine, eu l`am luat din oradea, la intoarcere ma chinuiam sa ajung in timisoara si nu gaseam nimic, cel mai apropiat era aradu`... bine... eu vorbesc de niste timpuri cat de cat indepartate, poate de atunci s`au schimbat multe, eu is plecat de 7 ani in spania si aici am intepenit si nici nu prea mai am kef sa plec altundeva big grin
bafta!

| csintalan a răspuns:

...autostopul,...daca timpil nu te afecteaza,...