| anonim_4396 a întrebat:

Cum as putea sa obtin viza in Turcia timp de jumate de an?

7 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

La intrarea in tara se plateste viza pentru perioada in care stai e cca 10 euro pentru o luna din cate stiu pentru 6 luni trebuie sa intrebi acolo sau la ambasada turca din Bucuresti

Adresa

010575 Calea Dorobanþilor 72, sector 1

Telefon: 206 37 00/04
Fax: 206 37 37
E-mail: Bucares.be@mfa.gov.tr

Telefon sectia consulara: (0040-21)206 37 27/29
Fax sectia consulara: (0040-21) 206 37 30

Program de lucru

Ambasada: luni-vineri 9.00-12.30; 14.00-18.00
Sectia consulara: luni-vineri: 9.00-12.30

| daii a răspuns:

Nu inteleg. unii dintre voi sa zic asa habar nu aveti si comentati doar ca sa va aflati in treaba.Cum a zis si daniela la intrare in turcia se plateste vizathinking dar...eu am platit 10 $ pe 2 saptamani.insa pentru 6 luni nu stiu ce sa zicthinking la ambasada trebuie sa te interesezi.nu poti sa mergi pana in Turcia si sa te trezesti ca nu iti dau viza pe 6 luniwinking
Succeswinking

leonardk
| leonardk a răspuns:

Nu-ti trebuie viza pentru Turcia. Doar pasaport.

| (¯`·._)(rojin_roj) (¯`·._) a răspuns:

ai putea obtine o viza in turcia daca esti elev si inveti acolo sau daca lucrezi si esti detasat si ai un contract de munca asupra ta. daca doresti sa mergi la cineva in vizita va trebui acea persoana sa mearga cu tine la politie si vei cere viza de 6 luni care o vei plati la politia turca din turcia dar trebuie sa ai si o adresa de domiciliu adica sa te ia cineva in spatiu, doar asa vei obtine o viza de 6 luni. cei 10 dolari nu se mai plateste la granita turca.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu se da ni o viza de turcia

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Viza la frontiera se acorda pentru maxim 30 zile si cu o singura intrare din ce am citit pe site-ul "mae" (si e viza turistica). Pentru altfel de vize trebuie mers la Ambasada Turciei.

| domidoc a răspuns:

Culca-te cu un turc.