| AlexDorinel a întrebat:

Cum e posibil cu salariu mediu de 3500 lei, noi romanii sa fim campioni la turism în Grecia, sa avem non stop pline restaurantele, barurile etc?

6 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Din turistii cu care am interactionat in aceasta vara sunt printre oamenii care au salarii peste 1000 de euro si altii fac economii pentru un concediu estival in Grecia. Prea putini fac imprumuturi pentru vacantele in strainatate.

| Mosotti a răspuns:

Multi se si imprumuta pentru un concediu, apoi se restrang la cheltuieli ca sa plateasca imprumutul, sau se strang de la cheltuieli si strang bani.

| Lukasssz a răspuns:

Pai e mai ieftin la greci

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Din 1989 in coace valuta romaneasca a tot scazut mereu in fiecare an iar salariile sunt afectate de inflatie.
Pana cand o sa trecem la euro salariul va creste in prostie mereu in fiecare an.
Romania e tara moarta adica nu produce nimic ci doar consuma.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.

E o vorbă : " Românul când nu are niciun ban în buzunar, schimbă doar Euro! "

| anonimus010101110 a răspuns:

Pai poate multi sunt plecati la munca in strainatate si trimit bani pe acasa