| anonim_4396 a întrebat:

Dacă ai putea alege în ce țară te-ai muta? De ce? Cum s-ar schimba viața ta față de cea trăită în România?

19 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Din toate tarile in care am umblat cel mai bine m-am simtit in Creta si Spania...Cum se zice ca acasa. Iar acum sincer nu cred ca ar fi bine sa pleci pe nicaieri pentru ca pe criza asta toti te-ar privi ca pe unul care i-ai fura painea de la gura nu numai ca pe un emigrant.

IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Dacă aș locui in Suedia mi s-ar prelungi durata de viață până la 400 de ani. (tot îmi doresc să trăiesc eu cât o cioară) happy

lolita
| lolita a răspuns:

Viata mea s-a schimbat in bine de cand nu mai locuiesc in tara, nu ma refer la bani ci pe plan sentimental.

| Psihoyounger a răspuns:

M-as muta in Spania sau Mexic eventual Venezuela unde sa ma descurc si cu limba... imi place stilul de viata din tarile resoective... oamenii, gradul de civilizatie...merita, dar nu as vrea sa plec din Romania decat daca e neaparat necesar...

| crisS a răspuns:

Haiti temperaturra constanta tot anul... mare

Shin
| Shin a răspuns:

Japanbatting eyelashes
Shin

| alexa a răspuns:

In Elvetia intrucat este o tara civilizata, cu un nivel de trai ridicat, iar avand in vedere ca Elvetia a fost mereu neutra in eventualitatea unui razboi mondial as fii in sigurantabig grin

| jo a răspuns:

Olanda sau Belgia. Pentru ca oamenii sunt civilizati.

| Ana-Maria94 a răspuns:

Austria, pentru ca e alta civilizatie, viata banuiesc ca mi s-ar schimba in bine.

| claudya a răspuns:

Eu as alege Franta sau Elvetia...

| giovana a răspuns:

Brazilia sau Portugalia

| Pho3nix a răspuns:

Eu mi-as dori sa locuiesc in SUA happy!
In viitor, daca o sa am posibilitatea...acolo ma voi duce!

| alma a răspuns:

Eu am ales Spania, aici m-am realizat pe plan material si profesional. Pa

| alexandra_1780 a răspuns:

Acum locuiesc in italia dar cu siguranta si fara regrete m-as muta in franta

| Encore a răspuns:

SUA

Acolo exista orice si nu cred ca te critica lumea pe strada cum se face la noi...

| Giuly_3112 a răspuns:

Doamne ce intrebareeeeee [de ce ma faci sa imi amintesc unde visez sa ma mut ca nu o sa stau nici odata acolo laughing]

tokyo - japonia

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Caraibelove struck

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mi-as dori sa locuiesc in USA! Sau de ce nu in Japonia!:X:X

| alexxa a răspuns:

Good question:eu nu m-as muta nicaieri... mi s-a oferit deja sansa sa ma mut in italia sau in anglia...am refuzat...nu as putea sa stau in alta parte...desi Londra este un oras extraordinar, iar desptre englezi...no com... dar nu as putea sa stau fara prietenii meihee heehee hee... dar daca totusi plec... ii bag si pe ei in geanta...si ma mut in Anglia...hee heehee heewinking