| oprescudorin11 a întrebat:

Daca ati primi cadou o excursie (in care trebuie sa alegeti), ce ati alege? Paris sau Londra?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Paris.
Turnul Eiffel, Champs Elysées, muzeul Louvre, Montmartre, ...sa stau eu la o masuta in place Pigalle si sa beau o cafeluta ascultand cantonete vechi,sa vad palatul Versailles,catedrala Notre-Dame,Bastilia,despre toate am citit romane intregi,carti,recenzii si impresii de calatorie,am vazut fotografii,dar sa fiu eu acolo...ce vis frumos!
Din care m-as trezi apoi,la Disneyland!laughing
Londra,ar fi a doua optiune, infumurarea si smogul nu sunt tocmai pe gustul meu, iar lipsa de firesc ca si culoarea cenusie nu mi se potrivesc.
E si toamna acum, mai bine o ploaie in cartierul Latin, decat un ceai scortos in ceata de sub Big Ben!

34 răspunsuri:
| Sh_Atat_Andrei_1995 a răspuns:

Eu as alege Londra B)

| PedoBarbie a răspuns:

Ambele.

| oprescudorin11 explică (pentru greece12):

Cel mai frumos si colorat comentariu! Ca in visele mele magice!
Doar ca eu am ales Londra, Parisul mi-l imaginam.Sa vad la anul ce 'marunt 'o sa am! Poate Paris!

| gemeni6226 a răspuns:

Paris.