| 12stefy a întrebat:

Daca atunci cand merg cu avionul imi iau geanta cu laptopul in ea, mai am voie sa iau alt bagaj de mana? Scuzati categoria, n-am stiut exact unde sa pun intrebarea asta.

Răspuns Câştigător
| Julieღ a răspuns:

Geanta cu laptopul e deja considerata un bagaj, deci nu ai voie sa iti iei altu. Doar daca iti iei altul destul de incapator ca sa pui si laptopul in el, asta doar acolo la inceput ca sa vada ca ai doar unul singur. dupa aceea ti le aranjezi tu cum vrei.=)

6 răspunsuri:
| Andra_8863 a răspuns:

Nu,nu mai ai voie sa iei alt bagaj dar daca iti iei o genta incapatoara si iti bagi ce vrei acolo o sa te lase, dar tine minte nu ai voie cu doua sau mai multe!

| Ouster98 a răspuns:

Daca esti la blue air, da.
Daca la alte companii, nu.

| Ouster98 a răspuns:

Ai voie la Blue Air insa la alte companii, nu poti decat daca il pui in alta geanta incat sa incapa dar nu ai voie sa il folosesti pentru ca poti "perturba aparatul de zbor".

| starmaker a răspuns:

Depinde de compania aeriana. Vezi pe site ce fel de bagaje accepta. In orice caz fii pregatit/a sa iti pui laptopul intr-un singur bagaj de mana daca nu te lasa cu ambele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai voie, am fost in anglia si nu ne-au lasat decat cu un bagaj, dar te sfatuiesc sa nu iei geanta cu laptopul daca nu este neaparata nevoie pentru ca nu ai voie sa-l aprinzi si nici un alt aparat

| JuLlye a răspuns:

Stiu din proprie experienta ca in anglia te lasa doar cu un bagaj de mana. nu stiu si in celelalte tari dar presupun ca este la fel. daca geanta laptopului este mai mare atunci poti sa iti pui in ea cele necesare. sper ca ti-am fost de ajutor!