| cocoshanell a întrebat:

Daca Bucuresti ul era cindva considerat micul Parishappy
azi ce parere aveti?
ps:fara raspunsuri de la provinciarisadparere lor o cunoschappy happy happy

Răspuns Câştigător
| Parmalat a răspuns:

E un oras foarte frumos care iti ofera absolut tot ce ai nevoie, la orice nivel financiar.
In Bucuresti se poate trai si cu bani putini si cu bani multi, serviciile sunt decente, ai multe posibilitati de distractie, siguranta stradala e la un nivel ridicat si daca ai trait cativa ani aici ca sa cunosti mersul lucrurilor poti sa te descurci foarte bine.
Sincer iti spun ca m-as muta din orasul asta doar daca ar fi vorba de foarte multi bani, altfel n-as pleca de aici niciodata. Si stiu ce spun, am stat 1 an de zile in Paris.
Are si el problemele lui: trafic ingreunat pana la ora 10 si dupa ora 16, clima proasta (vara 40 de grade, iarna -15), metroul nu ajunge peste tot ca in Paris, dar daca le pui pe toate avantaje peste dezavantaje ajungi la concluzia ca Bucurestiul e printre orasele decente in care se poate trai. Si multi straini care au venit aici tot la concluzia asta au ajuns.
Oricum, in orasele din Vest e un amestec de rase care te da peste cap: arabi, negri, indieni, chinezi, localnici etc... mereu dai de altii, nu stii la ce sa te astepti, nu stii cum sa comunici cu ei pe cand Bucurestiul e un oras curat din punctul asta de vedere.
Pe cuvantul meu, daca as fi fost francez adevarat alb la fata si as fi trait azi in Paris ma simteam strain la mine acasa.

12 răspunsuri:
| Parker a răspuns:

Acum este un mic Paris acoperit de poluare, de un strat gros de prostie si de mula nesimtirehee hee

| Kkbubble a răspuns:

laughingmda f rasist pur patetilaughing.

| Kkbubble a răspuns:

Dc nu inveti tu sa scrii mai bine? sau nu stiu sa cunosti si alti oameni, aa da cred ca ai cunoscut toti oamenii din provincie si stii ce cred totilaughing. iar parker cred ca se simtelaughing

| baru a răspuns:

Da. Si astazi, in unele locatii, sau zone, poti spune acelasi lucru. Dar, unde sunt parizienii? Vad numai manelisti. Pa

Răspuns utilizator avertizat
| Ana94 a răspuns:

Si eu-s din Bucuresti si pot spune ca singurul monument care mai aduce aminte de micul Paris ii Arcul de Triumf in rest...nimic straight face E un oras foarte poluat din cauza masinilor, care imi e ca-n cativa ani or sa ajunga sa aiba un numar mai mare decat al oamenilor din Bucuresti.Deci nu prea-mi mai place orasul asta, sincer straight face

| Zumbalaarebeca a răspuns:

Acum e bucuresti si atatlaughing gata cu frumusetea de altadata acum a mai imbatranit si ellaughing

| Hassel a răspuns:

Mai bine zis e micul Bombay(locuinte saracacioase langa zgarie-nori si kitch la tot pasul)winking

| Funditsa a răspuns:

E si acum tot micul Paris! Numai ca problema vine de la primarii care stau cu mana pe burtika! in loc sa curate bucurestiul. Inafara de Negoitza. nu mai stiu altul ca el!

| Razvan a răspuns:

E frumos ca oraş dar preţurile sunt exagerate în comparaţie cu Tg-Jiu. Şi la capitolul curăţenie stau rău de tot