| frafafafaf a întrebat:

Dacă înainte de a urca într-un taxiu sa imi iau o cursa, întreb taximetristul "Cât face până la locația X", par nesimțit și bădăran? Ca am mai avut cazuri in care am dat de nesimțiți.

15 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu e nici o problemă daca intrebi. Unii, chiar daca stiu, iti vor spune ca se va vedea pe ceas.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu vad de ce ai fi nesimtit, dar nici el nu cred ca poate sa iti zica.

vrei sa stii cu exactitate ia si tu un uber

| sierra1 a răspuns:

"înainte de a urca într-un taxiu sa imi iau o cursa, întreb taximetristul "Cât face până la locația X", par nesimțit"

deloc, ești perfect echilibrat

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Este bine sa il intrebi dar ei de multe ori spun cît arata aparatul, si pe masină este scris tariful 2.50 sub acest pret nu vei gasi curse cu taxiul, soferul poate crede ca vrei sa negociezi pretul, il intrebi dar platesti cît arata aparatul, el are obligatia sa aiba aparatul pornit si sa-ti dea bon fiscal, daca nu are aparatul pornit il poti reclama la politie.

| dullcat a răspuns:

Nu, deoarece orice client are dreptul sa intrebe cat costa un serviciu sau un produs.In opinia mea, nu este absolut nicio rusine sau nesimtire in asta, ci e un comportament responsabil.

| J0B0MAT a răspuns:

Nu, e perfect normal, mai ales când nu cunoști firma sau nu ai făcut comandă.

| Hyperion7 a răspuns:

Nu e nimic greșit, până la urmă unii iau un preț, iar alții alt preț, așa că e normal sa știi.

| ReddY25 a răspuns:

Nu e deloc

| Furnicuta000 a răspuns:

Ai parea badaran daca te-ai urca direct fara sa intrebi daca e disponibil si te poate lua (desi ei cam sunt obligati sa accepte pe toata lumea)
Cand vezi taxiul te duci la geam si intrebi "cat ma costa sa ma duceti pana la x?"

| Miruna333 a răspuns:

Nu, e ok. E dreptul tau sa intrebi asta

| KovacsB a răspuns:

Eu intreb intotdeauna, ca sa nu o dea la intors dupa aceea.

| Xox0 a răspuns:

Nu mai degraba il intrebi daca folosestie taximetrul?

| Ilovedinero a răspuns:

Nu ti se pare ca ai fi mai nesimtit si badaran daca ai ajunge acolo si nu ai avea destui bani la tine? Este perfect normal

| Sssofia a răspuns:

E normal sa întrebi asta. Ce ai face daca la sfârșit îți cere mai mulți bani decât ai tu in portofel? Ai grijă doar sa nu pari grăbit, o sa ți ceara mai mult