| nerohome a întrebat:

Dupa referendum-ul din UK, mai putem pleca incolo la munca doar cu buletinul romanesc?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca se poate, referendumul a fost doar prima faza. Urmeaza ratificarea referendumului de catre Parlament si apoi, dupa instiintarea oficiala catre UE, urmeaza tratative grele, vor dura cel putin 2 ani (unii spun ca pana pe la 7 ani) si in aceasta perioada se aplica toate regulile de pana acum.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da inca 2 ani dar englezii vor sa faca inca un referendum.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Uk va iesi efectiv din UE peste cel putin 1-2 ani. pana atunci libera circulatie nu este afectata