| anonim_4396 a întrebat:

Este o idee chiar atât de proasta mutatul în America Latina? Eu nu cred ca sunt toate țarile intr-o situație chiar atât de rea! Pana la urma au mare, soare, vreme buna și peste 20 de grade în majoritatea locurilor! Știu ca nu prea au infrastructura și rata crimei e mare dar măcar ei știu sa se bucure cu puțin! A vizitat cineva țări din America Latina?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

America latină are o infracționalitate foarte mare, standarde de calitate foarte scăzute

| ALM2000RO a răspuns:

Nu am fost niciodată dar îți recomand Brazilia, Argentina, Chile sau dacă vrei o țară mai mică și mai liniștită Uruguay (criminalitatea e foarte scăzută iar nivelul de trai e ridicat).

| IoanaMaria321 a răspuns:

Nu aș recomanda să te muți în America Latină, deoarece are o rată de criminalitate foarte mare și criminalii te-ar putea răpi și chiar te-ar omorî