| Norisor11 a întrebat:

Hei TPU, cat de periculos e sa mergi la mare in perioada asta? Vreau pareri si de la cei care au fost la mare

Răspuns Câştigător
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Parerea mea este ca in statiunile aglomerate de turisti, este foarte riscant. Daca mergi la o plaja mai izolata, de exemplu Plaja Modern (Constanta), unde an de an m-am simtit super, fiind ca nu sunt multe persoane la plaja acolo, o sa fie ok. Dar este de evitat aglomeratia din Mamaia, Luna Park si alte zone de acest fel. In rest, ai grija unde mananci. Ar fi de preferat sa ai o cazare unde poti sa gasesti tu si sa cumperi mancare de la supermarket. Totusi, daca as fi in locul tau, eu nu as risca sa plec acum si cel mai probabil, deloc anul acesta.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Una sută lei șezlongul - periculos rău!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e niciun pericol, coronavirus nu se transmite prin apa.