| Ionut_Rusu_1993_jsY6 a întrebat:

Maine ma voi duce prima data la mitingul organizat in Bucuresti. Vreau niste pareri, e periculos, e riscant sa te duci? Am 16 ani, vreau pareri rapide ps dau fundita. Vreau sa stiu daca e riscant sau nu patesti nimic!

17 răspunsuri:
| Emma30555 a răspuns:

De ce vrei sa te duci? Nu te duce la un protest decat daca crezi tu in acel protest, cel de maine este in favoarea oamenilor corupti din ce stiu eu, periculos nu are de ce sa fie, cel putin la ultimile proteste nu au fost incidente.

| mentholinks a răspuns (pentru Emma30555):

A primit 50 de lei ca sa se duca.

| AFR81 a răspuns (pentru mentholinks):

Eu stiam ca optiunea politica e alegerea fiecaruia, la fel ca si votul, care, pe deasupra, mai e si secret. In legatura cu miting-urile, orice om are dreptul de a protesta. De ce trebuie sa existe mizerii din astea? Ai dovada ca a primit bani, mergi la Parchet.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AFR81):

Au venit cu autocarele la București. Unii pentru plimbare, făină, ulei sau bani, alții cu riscul de a-și pierde locul de muncă. De unde alegere proprie și Parchet?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Păi cum nu Parchet?
Dacă ai dovezi și tu care susțin ce ai spus, mergi la Parchet.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai ieși din peșteră și după stăm de vorbă.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu mi-ai răspuns. big grin De ce nu parchet? Și pe ăla l-a subordonat Dragnea?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ți-am răspuns pentru că situația e mult prea evidentă ca să stau să explic, iar tu oricum nu poți pricepe. Probabil ai fost și tu la protest.

| AFR81 a răspuns (pentru anonim_4396):

Asa e la noi in tara. Si de la mine din Mangalia au fost luati, altadata, oameni pentru miting-urile lui Iohannis. Li s-au platit intretinerile si li s-a oferit hrana. Ca or mai fi primit si altceva, nu am de unde sa stiu. Fii convins ca si la miting-ul de ieri s-a procedat la fel, pentru ca asta e clasa politica romaneasca. Nu e corect sa spui ca, vai, aia cu #rezist sunt asa de destepti si asa de bine informati si vin din proprie initiativa, pe cand PSD-istii sunt inculti, tarani si voteaza pentru o galeata si un litru de ulei. Toti politicienii sau, hai, 95% dintre ei sunt niste gunoaie.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

N-am ce căuta la așa ceva pentru că ambele mitinguri, atât rezist cât și ăsta, sunt la fel de penibile, singura diferență e că ăsta a fost legal. big grin
Mi-a lăsat un gust amar maestrul Costel Constantin care s-a înjosit la așa ceva.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AFR81):

N-am spus că rezist sunt extraordinari.
Dar obiectiv, pentru rezist, cel puțin 90% au ieșit din proprie inițiativă comparativ cu ceilalți care ori au fost amenințați, ori au primit ceva, deci n-au venit pentru crezurile lor politice.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu nici nu prea consider astea proteste, mitinguri.
Cel puțin ăla cu OUG13 nu așa se rezolva.
Fără să afectezi puterea, cum au făcut ăia din Ucraina acum câțiva ani și de fiecare dată când se supără, spre exemplu, nu faci nimic.
Cât despre Costel Constantin, n-a mai fost băgat în seamă de ceva timp, așa că trebuia cumva să se facă văzut.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Și rezist protestează împotriva cărui lucru?big grin împotriva separației puterilor în stat după care funcționează orice stat? Guvernul nu e bun, Parlamentul nu, CCR nu e bun, CNCD nu e bun, instituțiile MAI nu, doar DNA(a cărei conducere trebuie revocată cât mai rapid) și Președinția au mai rămas bune?big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mă întrebi pe mine de parcă aș fi reprezentantul lor.
Protestează pentru ce nu le convine, că de asta e protest. Și în mare parte au dreptate.

| Ionut_Rusu_1993_jsY6 explică (pentru mentholinks):

Stai calm ca am mers cu masina personala nu pe bani sau ajutoare sociale!

| Ionut_Rusu_1993_jsY6 explică (pentru mentholinks):

Esti penibil daca crezi cama duc pentru niste amarati de bani! M-am dus de plimbare!

| AlexDarius3 a răspuns:

Bineinteles ca orice miting e riscant de acea e bine sa vii oarecum echipat. Nu stii cum incepe sa se arunce cu molotoave sau cu gaze lacrimogene.