| Diana498 a întrebat:

Imi poate spune si mie cineva cati ani traieste o furnica, un pescarus, o testoasa, o camila, un pastrav, un tigru, un leu, un cangur, un fluture si o albina?

Răspuns Câştigător
| EuNuMint a răspuns:

Furnica - 90 de zile;

pescarus - 30 de ani;

testoasa - depinde ce fel de testoasa. unele traiesc si cateva sute de ani.;

camila - 30 de ani;

pastravul - 7 ani;

tigrul - 10-15 ani in salbaticie si 15-20 de ani in captivitate;

leul - 15 ani in salbaticie si pana la 30 de an in captivitate;

cangurul - in functie de specie, traiesc 12-15 ani, in captivitate ajung si la 20 de ani. cu cat e mai mica talia speciei, cu atat e mai mica si speranta de viata.;

fluturii - depinde de specie. fluturii mici traiesc cateva zile. fluturele monarh traieste si 1 an.;

albina - regina traieste 2-5 ani, trantorii traiesc 40-50 zile, iar lucratoarele traiesc 1-4 luni.

happy

54 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Traieste...atat cat traieste fa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am caiteul ala tampit si cauta si tu pe google

| decesuntaici a răspuns:

Am si eu aceeasi tema de vacanta de clasa a VI-a!

| Pisicanazdravana a răspuns:

Buna! si eu am acest caiet de vacanta. ma pate ajuta cineva? AJUT SI EU CU PLACERE

| madymeow a răspuns:

Cauta si tu in carti...

| Căpșuni a răspuns:

Aualeooo...si eu am caietu asta de vacantalaughing))

| ioana2011 a răspuns:

Asta cautam si eu este la o tema pentru romana, multumesc mult

| darienicoleta a răspuns:

Si eu il am dar pana la urma se gaseste pe google cat inseamna un pumn?

| Piticlic98 a răspuns:

Frate si eu am acelasi caiet e vacanta!
LoOL

| LoVeRoCkY a răspuns:

Am acelasi caiet de vacanta! da care e faza cu pumnul la durata vietii?
P.S.:Ms pentru albina furnicile cangurii etc etc

| Inteligentulextra13 a răspuns:

Am si eu un caiet de vacanta de clasa a VI-a exact ca voi, daca stie cineva la toate animalele de la exercitiu, raspundeti-mi!

| XxBoYxX a răspuns:

Ba eu am avut asa ceva in a cincea dar fratimiu are acum decat cu furnica mersi eunumint rolling on the floor

| XxBoYxX a răspuns:

Ba prostilor ea poate a intrebat pentru ca ghid de tururi(cam imposibil dar totusi) daca nu era tema o acuzati degeaba a d*cu n-aveti dovata

| titidinamo1 a răspuns:

Bai frate si eu am acelasi caiet! e un rahat! imi vine sa il arunc pe foc! angryangry are niste intrebari de...

| mirelalulu a răspuns:

Si eu am caietu asta d vacanta.tongue. lool...

| lalaionela a răspuns:

Pai furnicile 3-5 ani si in alta parte 90 zile

| Anomis103 a răspuns:

:-

| Iulia_8517 a răspuns:

Si eu am caietul ala de vacantalaughinglaughing...sper sa reusesc sa il termin

| Iulia_8517 a răspuns:

Si eu am acest caiet de vacanta... sper sa reusesc sa il termin...tongue

| groni123 a răspuns:

Cei aia fundita

| groni123 a răspuns:

Cei aia fundita?

| thebestmen a răspuns:

Acelasi caiet nu se termina

| danymen99 a răspuns:

Ce caiet naspa! care-i faza cu pumnul?

| bigbossxxx a răspuns:

Am si eu acest caiet si credeti-ma aveam ce sa fac in afara de romana ma rog asta nu cont da ce naiba frate sa-ti dea la clasa a sasea sa lipesti ba dai naiba lool :-P:-P:O:Odon't tell anyonedon't tell anyone

| AndreiRox a răspuns:

Vara mea are acelasi caiet de vacanta si ma tot batea la cap cu intrebarile astea.Si are cineva idee cat inseamna un pumn? o.e