| izuca333 a întrebat:

Imi puteti spune si mie muzee deosebie pe cere le-ati vazut sau de care ati auzit, in special din alte tari?

Răspuns Câştigător
| Carvia a răspuns:

Pai...
Muzeul Parului, Turcia -este celebru pentru ca contine par de femei
Muzeul Falusului, Islanda-contine o colectie impresionanta de specimene falice apartinand diferitelor specii de mamifere ce traiesc in Islanda
Muzeul Masinilor de Tuns Iarba, Marea Britanie-din nume intelegi tot
Muzeul Zgarzilor, Marea Britanie- Colectia cuprinde peste 100 de mostre din istoria canina
Muzeul Torturii, Olanda

| izuca333 explică (pentru Carvia):

Tu ai vizitat toate aceste muzee? muzeul torturii ce contine?

| Carvia a răspuns (pentru izuca333):

NU l-am vizitat eu, un coleg de al meu a fost acolo si ne-a povestit, dar acolo poti vedea instrumente de tortura dintre cele mai variate, unele dintre ele foarte vechi adunate din intreaga Europa si instructiuni de folosire pentru fiecare in parte. Muzeul nu e unul pentru oameni sensibili, pentru cei ce nu au un stomac tare sau pentru o plimbare romantica asa ca fiti siguri daca vreti sa-l vizitati si cu cine.

7 răspunsuri:
| luiza a răspuns:

De departe Louvre, Franta, este cel mai tare!
mi-a placut si Hermitage, Rusia.

| Alyna36 a răspuns:

Louvre-Franta

| DariaSykes a răspuns:

Vino la noi la Sighisoara.
Ai ce vizita!

| DariaSykes a răspuns:

Turnurile
turnul cu ceas
avem 3 muzee, etc.