| KSD a întrebat:

Important.Cine stie sigur cat e limita admisa la bagaj cand zbori cu wizzair fara sa platesti nimic in plus? cate kg? multumesc frumos

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

BAGAJELE ACCEPTATE

Fiecare pasager are dreptul de a transporta:

un bagaj de

şi

maximum 6 bagaje înregistrate la cală şi care nu depăşesc greutatea de 32 kg fiecare.

Cuantumul taxei de bagaj este calculat în funcţie de durata şi data programate ale zborului dvs.
Categorii în funcţie de ora zborului:
Ora de plecare programată a zborului este peste mai puţin de 1:40 ore.
Ora de plecare programată a zborului este peste cel puţin 1:40 ore şi peste cel mult 2:40 ore.
Ora de plecare programată a zborului este peste cel puţin 2:40 ore.

Durata programată a zborului este diferenţa dintre ora programată de sosire şi ora programată de plecare, ajustată cu diferenţa de fus orar.
Regulile de mai sus se vor aplica în mod automat pentru rezervările realizate pe wizzair.com sau prin intermediul Centrului Telefonic. Taxa de bagaj online aplicabilă, transformată în moneda selectată, va fi afişată la momentul efectuării rezervării pentru bagaj.

Dacă doriți să previzualizați taxa pentru bagajul necesar pentru călătoria dvs. puteți utiliza calculatorul pentru taxa de bagaj.
http://wizzair.com/ro-RO/useful_information/baggage

5 răspunsuri:
| KSD explică (pentru suntserios):

Voiam ceva scurt si la obiect. deci am voie un bagaj sa duc cu mine(clar nu depaseste 10-12 kg) fara sa platesc pentru el? da sau nu

Răspuns utilizator avertizat
| melynda a răspuns:

Nu. tocmai am venit din Italia. deci si pentru bagaju de mana de 10 kg si platesc 10 euro. daca nu platesti nimic ai voie doar cu geanta!

| KSD explică (pentru melynda):

Multumesc frumos, si eu tot in Italia ma duc :*

suntserios
| suntserios a răspuns:

La wizz air platesti orice pentru bagajul de cala. Daca depaseste 32 kg platesti in plus.

Singurul bagaj pe care il poti lua cu tine gratis, e cel de mana care nu poate fi mai mare decat un simplu rucsac