| ReignForest a întrebat:

La sfârșitul lunii noiembrie o să plec în Turcia(Istanbul) cu cineva, cu autocarul 2 zile. Cu ce bani se plătește pe acolo? Ce ar trebui utilizat? Banii sau cardul? Fără răspunsuri răutăcioase.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Lirele turcești circula. In principiu poți plăti cu cardul. Dacă nu scoți de la bancomat și puff ai lire

| sierra1 a răspuns:

Circulă pe acolo ORICE bani: lei, euro, dolari. Doar să-i ai!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca Istanbul e unul din cele mai mari orașe din lume așteaptă-te sa se folosească mai mult cardul! Dar ia la tine și ceva cash pentru ca turcilor le plac banii cash!

| Koria8219 a răspuns:

Daca pleci in Turcia platesti cu lire turcesti cash. Nu incurajez folosirea cardului.

| Standt a răspuns (pentru Koria8219):

In Turcia nu incurajezi folosirea cardului? De ce?
Sau in general nu recomanzi folosirea cardului.