| biutzaB a întrebat:

Rog frumos pe cei care au fost in excursie in Istanbul, Turcia sa imi spuna si mie daca sunt biserici ortodoxe deschise pe undeva, daca se tin slujbe etc...as dori sa plec in Turcia cateva zile si voi prinde si zile de sarbatoare acolo si vreau neaparat sa ajung la biserica. va rog frumos sa ma ajutati :*

7 răspunsuri:
| SG1995 a răspuns:

Avand in vedere regimul islamist al lui Erdogan, ma cam indoiesc.

| xerxes1 a răspuns:

Lasa-l si pe zeul tau sa se odihneasca cateva zile cat esti plecata.Crezi ca ii place cand tot ii repetati aceleasi rugaciuni fara noima?

| AC4S4 a răspuns:

Salut!
Conform google maps exista biserici ortodoxe in Istanbul. In mare parte acestea sunt biserici de greci, dar exista si biserici de bulgari.

https://www.google.ro/......ps?/search 2m1! 1e2! 2m1! 1e3! 3sIAE, lf:1, lf_ui:1&rldoc=1#rlfi=hd:; si:; mv:! 1m3! 1d50814. 74004333541! 2d29. 0179548! 3d40. 9980336! 2m3! 1f0! 2f0! 3f0! 3m2! 1i557! 2i405! 4f13.1

Insa nu stiu care sunt deschise.

| Mclaren12 a răspuns:

Tu crestina sa te duci la biserica crestina printre musulmani? Este ca si cum o antilopa s-ar aventura intr-o campie plina de lei. La ce violenti au ajuns musulmanii in ziua de azi, eu nu mi-as risca viata pentru un program stupid de manipulare.

| udrescuf a răspuns:

NU nu sunt.

| biutzaB explică:

Nu am nevoie de mesaje rautacioase. daca ai credinta in dumnezeu ai oricand si oriunde.

| xerxes1 a răspuns (pentru biutzaB):

Credinta nu inseamna sa-ti faci abonament la biserica.