| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU am o intrebare pentru voi serioasa vreau sa plec la 18 ani dupa scoala la America si sa lucrez acolo apoi sa revin innapoi in tara.Dar nu prea cunosc unele ce trebuei sa fac cum sa ajung acolo viza si inca ce? Amintesc ca cunosc engleza foarte bine stiu sa vorbesc usor spuneti-mi in detaliat pasii pe care trebuie sa ii urmez multumesc

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Primul lucru e sa iti iei viza de la ambasada si autorizatia de munca pe teritoriul statelor.

| CosminC86 a răspuns:

Salutare! Nu prea cred ca stii engleza atat de bine, deoarece nu stai bine deloc cu limba romana din cate vad.
Cat despre calatoria din America, vei completa "milioane" de chestionare si iti va trebui viza. Eu zic sa ramai mai bine in tara.

| JohnnyWylde a răspuns:

Tipule te duci sa lucrezi acolo ca ce? Daca stii sigur ca gasesti loc de munca ia-ma si pe mine ca merg si eu.