| anonim_4396 a întrebat:

Daca vreau sa plec definitiv in America de Sud am nevoie viza? Ca am citit pe un forum ca nu e nevoie.

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca zici de america normala cu trump si maronarii care protesteaza 10 ani captiv trebuie sa stai cu ei si viza trebuie dar nu ai voie sa iesi de acolo in anii aia altfel nu primesti cardul verde

| anonim_4396 explică (pentru mgtow):

Oricum odata intrata nu as vrea sa mai ies de acolo niciodata, asa ca nu e problema. laughing

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista un stat numit America de Sud, sunt multe state in acest continent.
Pentru a afla conditiile de calatorie si sedere in vreun stat din acest continent poti cauta la conditii de calatorie in. (de ex. in Brazilia), exista pentru fiecare stat.

| anonim_4396 explică (pentru Ioandelasal):

Pai nici nu am spus ca America de sud e un stat.

| Drimmero a răspuns:

De ce te-ai duce in America de Sud care e jungla in toata regula? Si la propriu, dar si la figurat prin plebele de oameni care locuiesc acolo, iti trebuie viza ca sa ajungi acolo.

P.S Nu exista America Centrala, e de fapt o prelungire a Americii de Nord.

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Pai unde atunci? In alde Italia, Spania si Germania, unde merge toata lumea? Nu ma atrage.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Asia si Africa sunt misto si ele, poti opta pentru o destinatie exotica si tropicala acolo, America de Sud e prea salbatica, mai salbatica si decat Afrca.

| Dismally a răspuns:

Pentru orice tara care nu este in Uniunea Europeana sau nu are alte acorduri cu Romania vei avea nevoie de viza.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu ai nevoie. Urca-te linistit pe bicicleta si du-te.