| anonim_4396 a întrebat:

M-am informat în legătură cu posibilitatea zborului cu avionul singur ca minor. Am găsit legea și documentele de care ai nevoie, dar toate acestea fac referire la zborurile în străinătate.
Pe mine mă interesează zborurile autohtone, dintr-un oraș al României în altul.
Cum se procedează pentru a zbura neînsoțit, în țară, ca minor cu vârsta de 14 ani împlinită?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este foarte simplu: iti cumperi bilet si sa ai cu tine cartea de identitate.

| anonim_4396 explică (pentru Ioandelasal):

Mulțumesc mult!