| constrantin_popescu a întrebat:

Ma plictisesc groaznic de Paste. Nu obisnuiesc sa merg la biserica si nici familia mea nu prea obisnuieste sa sarbatoreasca fastuos. Ce imi recomandati?

Răspuns Câştigător
blonda_suprema
| blonda_suprema a răspuns:

Constantin_popescu, sunt in aceeasi oala cu tine. Nu numai Pastele, dar la mine identic cu descrierea data de tine e si Craciunul si Revelionul si daca ma gandesc bine chiar si ziua mea de nastere. Ca sa trec peste acest hop, incerc sa-mi invit una sau 2 prietene si familia mea si sa asez o masa draguta ca sa fie asa o atmosfera mai de sarbatoare.

6 răspunsuri:
| stardeea a răspuns:

ia-ti prietena si gaseste o cabana linistita undeva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incepe tu.Mergi cu prietenii la slujba de Inviere, vopseste oua, gateste ceva ce iti place sau pleaca in concediu in ardeal (la o pensiune ) si distreazate cu ceilalti oaspeti si cu oamenii locului.Imposibil sa nu iti placa.

.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

in toate exista un incepur si chiar tu ai putea sa organizezi o masa cum nu a mai fost in fammilie la tine.

| victoria_minea a răspuns:

Nici eu nu obisnuiesc sa sarbatoresc asa ca este o perioada in care merg acasa la ai mei, imi iau carti, citesc, ma odihnesc, ma uit la emisiuni proaste la televizor. Este relaxant totusi mai ales daca e si soare afara si te poti plimba.

| cristian_vanea a răspuns:

Pleaca in alta tara, pleaca undeva in sud unde poti face un Paste pe plaja sau cauta sa mergi in tari catolice ori protestante atunci cand Pastele nu cade in aceeasi perioada cu al nostru.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ar trebui sa te duci cu familia la padure la un gretar