| Florin_George_1994 a întrebat:

O mica intrebare pentru cunoscatorii care au mai fost pe la hoteluri.
Am o problema care pentru unii sigur o sa para amuzanta, ma amuza inclusiv si pe mine acum cand va scriu. Locuiesc intr-un oras unde apa este oprita de 3 zile! Nu pot face baie, abia ma pot spala p-ici pe colo. Maine (sambata) vreau sa plec spre Pitesti la o mica plimbare, iar daca tot prind ocazia asta vreau si sa fac o baie/un dus fiindca nu suport sa stau atatea zile nespalat. Vreau sa ma duc la un hotel, insa nu vreau cazare! Vreau doar sa fac o baie sau un dus! Credeti ca ma vor intelege cei de la receptie si sa-mi ia o suma de 20-30 lei maxim? La ce hotel as putea face asta?

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mai bine intreaba in oras daca este o baie comunala sau un strand deschis si iarna. Poate ca te poti intelege si cu cei de la hotel.

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Dar poti si tu sa-ti cumperi vreo 2-3 bidoane la 5 litri de apa( aia vidra e mai ieftina) si sa te speli. O incalzesti pe aragaz, dupa o arunci in cada, sau poti sa folosesti ligheanul. Nu-i o rusine sa faci baie.
Nu cred ca exista astfel de hoteluri, sa te lase sa faci doar baie, fara sa te cazezi. Daca ai incerca sa intrebi asta, ai provoca o criza de ras receptionerei.
Stiu ca unele hoteluri inchiriaza camere doar cu orele, gen doua-trei ore si apoi pleci, pretul nu depaseste 50 de lei. Incearca sa cauti pe net, poate gasesti ceva.
Si in ce oras stai? Eu n-am mai auzit sa opreasca apa cu zilele...Si uneori o opresc, dar doar pe aia calda, nu de tot.

| FemeiaPisică a răspuns:

Nu o să accepte hotelul să faci doar baie pentru o sumă mică.
Îţi cumperi un bidon de 5 l că nu este scump şi încălzeşti apa la aragaz. Cauţi un lighean pentru că sigur ai prin casă, nu contează dacă este pentru rufe. Îl cureţi bine şi te speli în el.

| Florin_George_1994 explică:

Stiu ca voi provoca o criza de ras pentru ca am si specificat... laughing A venit azi dimineata apa, nici nu ma asteptam sa vina asa devreme. A fost oprita la Campulung, pentru ca s-a deteriorat aductiunea de apa care alimenteaza statia de tratare a apei. Pe aceasta perioada au fost cateva locuri in care puteam lua apa menajera de la pompieri, iar apa potabila nu am avut ce face decat sa cumparam.
Iar datorita faptului ca s-a luat apa atata timp, apa din magazinele de tip supermarket si hypermarket s-a terminat repede.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca hotelul are vreun spa/piscina iti iei o sedinta si faci si un dus acolo. altfel ma indoiesc ca vor accepta dorinta ta