| Roxana_2865 a întrebat:

"Omul superior se conduce mereu dupa dreptate si adevar, si nu are incapatanare". Cum puteti comenta asta? happy

3 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

E interesanta dar usor descumpanitoare intrebarea fiindca, daca prima parte e usor de inteles, incapatanarea despre care se vorbeste in final coplica sensul.Eu cred ca se poate interpreta astfel:un om superior iubeste dreptatea si adevarul dar nu tine cu tot dinadinsul sa le impuna altora mai ales daca are in jur oameni imorali, incapabili de a intelege sau intoleranti cu ideile altora.

| misiik a răspuns:

Totul este in gandire, greseala este ca facem prea multe diferente intre noi.

| Ad3_4951 a răspuns:

Buna...Ai obtinut un raspuns mai complex sau ai reusit sa gasesti uh raspunsul ca as avea si eu nevoie de asa ceva urgent...astept raspunsbig grin! Ms>big grin