| Andreea17M a întrebat:

Peste doua zile ma întorc din Belgia spre România, si de aici mi-am luat o cutie de 80 de creioane colorate, însă fiind ascuțite imi este frica sa nu mi le confiște la aeroport. Le pot lua cu mine sau le las tatălui meu sa le trimita in Romania?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Le pui la bagajul de cală.

| NLS a răspuns:

Daca ai bagaj de cala, e permis.

In bagajul de mana nu ai voie cu obiecte ascutite. (la WizzAir, la celelalte servicii, nu stiu cum e)

| mODIN a răspuns:

Nu le tine in bagajul de mana si e totul ok

| Andreea17M explică (pentru mODIN):

Ideea e ca am doar bagaj de mana

| Standt a răspuns (pentru Andreea17M):

Nu am mai fost de muuulti ani cu avionul. Dar parca se puteau declara la control si le preluau ei pana la aterizare. Acolo le primeai inapoi.