| tia_5547 a întrebat:

Pleca cu familia in excursie cu masina in starainatate si pana la destinatie fac vreo 2 zile. ce as putea face ca sa nu ma plictisesc. p. s am si o sora mai mik decat mine cu 2 ani? (fundita)

Răspuns Câştigător
| Mystique_5599 a răspuns:

Asculta muzica, dormi, priveste imprejurimile, joca-t carti cu sora ta. Mai sunt si multe jocuri pe care le puteti juca in familie si pe care le puteti iventa pe loc. Eu si familia mea, de exemplu, faceam asa: fiecare membru isi alegea o marca de masina si cine numara mai multe intr-o anumita distanta castiga laughing. Iti urez multa rabdare si sa te distrezi in excursie!

7 răspunsuri:
| fluturas2 a răspuns:

Da plec in itatlia ...ca sa nu te plictisesti citesti o carte,citesti o revizta, vorbesti cu parinti tai despre anumite chesti,asculti muzica, vorbesti la telefon cu prieteni tai, te joci cu sora ta x si 0 si spanzuratoarea, daca ai laptop sau telefon cu internet intri pe internet etc.

| Analy a răspuns:

Ai putea asculta muzica.Ai putea juca carti cu sora ta. Ai putea sa iti iei la tine un laptop daca ai. Poti sa citesti o carte. Poti sa faci ce iti place tie.

| ShockyPunk a răspuns:

Depinde ce o sa ai cu tine. De exemplu daca o sa ai un laptop, nu cred ca o sa te plictisesti doua zile. Ai putea sa te uiti la filme si multe alte lucruri. Sau sa vorbesti la telefon cu prietenii. Eu asa faceam.(cu orele) big grin chiar daca se aude ca dauneaza oh go on.

| romaniidinafaratarii a răspuns:

Sa citesti
sa incerci sa asterni cu pixul un mic jurnal de calatorie
dormi un pic :-)
cu respect din austria
romaniidinafaratarii@yahoo.com
mess ID:romaniidinafaratarii

| L3nutzA a răspuns:

Puteti sa luati un damesah sa va jucati impreuna.sau iti iei niste bancuri tari de pe net, le treci pe un carnetel si le spui in masina, sau sa faci poze cu sora ta cu diferite fete, ori sa va machiati una pe cealalta cu ochii acoperiti, sau sa sunati niste prieteni cu numar ascuns sa faceti glume, sau ia-ti niste carioci si va faceti desene pe mana, si poti face multe alte chestii, funda?

| GabrinHO a răspuns:

Unde pleci in ce tara?
Pai poti sa privesti de pe geam tarile pe care le vei vizita, sa te joci pe PSP, sa asculti muzica sper ca tii-am fost de ajutor.

| msandreea96 a răspuns:

Pai nu stiu. depinde si cu ce masina plecati, dar de regula cele mai cautate sunt jocurile in care o poti implica si pe sora ta mai mica, poti asculta muzica la casti ca sa nu deranjezi pe nimeni si sa asculti si ce-ti place, de obicei eu una mai si desenez ceva sau scriu, poti face filmulete interesante asa cum vrei tu sa le face, legate de excursie, mie imi place sa fac si foarte multe poze si in principal poti admira natura! :*sper ca ti-am fost de ajutor :* te pup dulce:*