| benga94 a întrebat:

Plecare in Ro, cu mașina personala.
Ce credeti ca e bun pentru autoaparare?
Un un spray cu piper dar e expirat de 2 ani o mai fi bun oare?

12 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De ce crezi ca ai avea nevoie de asa ceva?

| benga94 explică (pentru darrio2007):

Știi cum e, de ce sa ai nevoie și sa nu ai acel obiect?
Nu mai bine ai cu ce și sa nu ai nevoie? unii întrebați da unde te duci, pe bune? atatea clipuri ai pe Youtube unde opreste masina și se ia de lume in plita strada și fel de fel de situatii, ganditi-va in Primul rand ca noi nu avem Politie la asta sa va ganditi

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da unde te duci? In Ferentari sa le zici de mama?

| Catrice a răspuns:

Știi cum se zice, nu știi dacă merge pana nu incerci pe propria pielehee hee

| Dismally a răspuns:

Nu se stie, dar cine naiba crezi ca te ataca pe drum?

| xerxes1 a răspuns:

Daca este expirat este mai bun. Poti sa-l incerci pe caini care te ataca sau daca esti din Harghita pe ursi.

| Superior a răspuns:

Bata - o arma destul de puternica si poti folosi ca si scuza faptul ca te apuci de baseball.
Pistol airsoft cu gloante neletale - cam ilegal de folosit chiar si in scop de autoaparare.

| Sophieka a răspuns:

Teoretic e bun, dar pentru cativa euro, iti poti lua altul pentru linistea ta.

Da cu el undeva in jos, fara sa fie bataie de vant si fara a fi oameni si animale prin apropiere. Vezi daca sprayul arunca substanta pe o distanta lunga. Ar trebuii sa aiba puterea de a arunca acel jet de substanta la minim 1 metru departare, intr-un mod puternic si drept (daca nu e vant).

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Ești paranoic rău eu am venit in țara după 9 ani și 8 luni nici măcar o data nu mama gândit ca să-mi iau spray și altele )))) crede-ma România încă este cuminte fata de alte țări numai Drogați și nebuni la orice pas betivi și alcolsite peste tot...

| Feri5 a răspuns:

Spray-ul expirat poate provoca daune mult prea mari, prin urmare "victima" poate muri. Mai bine las-o balta cu piperul sau ia-ti unul nou.

| Alex29AKAaluer a răspuns:

Nuj,incearca sa iti dai in ochi si vei afla daca mai e bun