| lalalalalallala a întrebat:

Poate zbura cu avionul un catel care nu are vaccinul antirabic facut, avand in vedere ca are o luna iar vaccinul se face la trei luni?

5 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Depinde unde mergi.
Unele tari iau animalul si il baga in carantina cateva luni.

| iulia_7948 a răspuns:

Da, poate.Dar cu carnet de sanatate, microcip si pasaport legalizat la DSV, la Ilioara daca esti din Bucuresti. Deci trebuie sa treci pe la medicul veterinar. Carantina nu se face pe teritoriul Europei, decat in tarile nordice, Norvegia de exemplu.

| lalalalalallala explică:

Multumesc pentru raspunsuri!:* Din Valencia spre Bucuresti.

| Bold_Paul_Mihai_1973 a răspuns:

Dc nu ma insel, este importanta marimea catelului si modul in care este transportat. Oricum puteti calatori impreuna in acelasi avion, dar separat, animalele de companie au un loc special amenajat, gen bagaje.

| Nicoară_Ciprian_1994 a răspuns:

Da poti... daca mergi cu avionul privat