| TpuNoName123 a întrebat:

Pot trece in tarile Europene doar cu buletinul daca sunt minora?

9 răspunsuri:
| NarcyNarcisa a răspuns:

Din cate am inteles trebuie sa ai 1 ani, adica buletin.Esti libera sa fugi in lumelaughing

| NarcyNarcisa a răspuns:

*14 ani, Sczsmug

| Pufos8 a răspuns:

Da poti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da doar in Europa nici eu nu am pasaport si folosesc doar buletinul dar in afara Europei iti trebuie si viza bineinteles

| Denyyy_1318 a răspuns:

Nu, nu poti trece doar cu buletinul in tarile Europene daca esti minora.Intotdeauna un minor trebuie sa fie insotit de o persoana majora.Bineinteles o persoana majora are peste 18 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba se poate eu aveam 16 ani cand am iesit si intrat in alta tara si acum locuiesc in alta tara. Nu am avut nici insotitor dar depinde si de compania de zbor. Si cand nu mai esti cetatean roman, nu ti se mai recunoaste buletinul si va trebui pasaport.

| BbyBoop a răspuns:

Buna,nu trebuie neaparat sa ai pasaport pentru a merge in tarile care apartin UE, dar daca esti minor, iti trebuie o procura din partea ambilor parinti.Se face la un notar.

| Psihoyounger a răspuns:

Da, dacă eşti însoţită de un părinte sau de un tutore.

| Tonea_Razvan_1986 a răspuns:

Da poti trece doar cu buletinul, mai corect cu cartea de identitate!