| anonim_4396 a întrebat:

Poti intra in Regatul Unit numai cu buletinul?(totusi face parte din uniunea europeana).

5 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Nu din pacate desi e in UE cer Pasaport ( eu am fost vara trecuta si mi l-au cerut)

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Am impresia ca iti scaneaza pasaportul. E mai usor sa ti-l faci chiar si in regim de urgenta decat sa ai probleme dupa. Daca poti motiva o cerere de urgenta se rezolva destul de usor. Din 2007 nu mai trebuie viza, asta e o diferenta mediata de legaturile cu UE.
http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/......tukborder/

| vl97cib a răspuns:

Nu! Cu siguranta iti trebuie pasaport!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, poti. Am fost in noiembrie si nu au fost necesare decat buletinele.

| gina2010 a răspuns:

Da poti calatori doar cu cartea de identitate dar sa fie valabila 6 luni din data plecarii