| whattt a întrebat:

Republiica moldova si Malta fac parte din uniunea europeana?

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Malta, da. Republica Moldova, nu. Vezi statele, membre UE:http://europa.eu/about-eu/countries/member-countries/index_ro.htm

8 răspunsuri:
| Ibrahimovic a răspuns:

Http://ro.wikipedia.org/wiki/Format:Uniunea_European%C4%83_Membri
Ai aici lista tuturor statelor membre ale Uniunii Europene.
Asa cum vezi Malta face parte, iar Republica Moldova, chiar daca apare acolo ea nu face parte (vezi la "anul aderarii" nu apare nimic)

| KateMiddleton a răspuns:

Republica Moldova nicicind nu va face parte(UE nu o va accepta)iar Malta face deja parte.

| InfinityIsTheLimit a răspuns:

Malta da, Rep. Moldova nu.

| Icristian a răspuns:

Nu!

| raliirla a răspuns:

Da!

| whattt explică (pentru raliirla):

Sigur? nu as vrea sa gresesc ca fac un proiect geografic