| NeveR_3894 a întrebat:

.Am 14 ani iar la noi in scoala se organizeaza o excursie la Budapesta... Pot sa parasesc tara doar cu buletinul (dica fara pasaport ) avand in vedere faptul ca nu plec cu parintii, ci cu profesorii? plzz un raspuns

2 răspunsuri:
| MyMindRules a răspuns:

Da, poti pleca doar cu buletinul, dar parintii tai trebuie sa scrie un fel de declaratie ca te lasa sa parasesti tara la notariat.
Bft!

| wildlyon a răspuns:

Trebuie sa mearga parintii tai la notar sa iti faca o procura si sa dea numele unui profesor care merge cu tine. Profesorul trebuie sa iti dea o copie dupa buletinul lui