| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa ma mut definitiv in America, cum as putea sa fac asta in afara de viza (care se ia greu) si loteria vizelor? Nu am neamuri pe acolo dar banii nu sunt o problema.

4 răspunsuri:
| tacitacitaci a răspuns:

Exista cateva diferente daca te referi la SUA sau la restul continentului, vom discuta despre SUA.
Daca esti descoperit fara viza, adica imigrant ilegal, vei fi dat afara din tara.

| marianadriann a răspuns (pentru tacitacitaci):

Nu vreau sa merg ilegal, dar vizele se iau greu si la loterie nu are rost pentru ca am avut un proeten ce a castigat de abia al treilea an in care a jucat

| tacitacitaci a răspuns (pentru marianadriann):

Nu vrei sa mergi ilegal, dar nu vrei nici viza.
Ai putea incerca sa platesti o domnisorica de acolo sa se casatoreasca cu tine si astfel sa-ti usurezi procesul de viza. Sau sa primesti "recenzii" de la cetateni americani cu activitate in societate sa-ti usureze procesul

| MihaelaDart a răspuns:

Ce pot sa spun, mergi ca turist, vezi cum este treaba in cautarea uui loc de munca, locuinta si ce acte necesita pentru a nu fi nevoit sa te expulzeze din tara.

Sau cautati iubirea pe internet, o americanca si doar ea iti poate face chemare pentru a te muta acolo.

Altfel nu ai nici o sansa.